Rekonstrukcja Ateńskiego Akropolu w 3D

Grafika 3D to nie tylko gry i filmy jak Avatar. Swego rodzaju wejście w obraz na jakie pozwala działa na wyobraźnię, bywa pomocny w poznaniu przeszłości.
Tym razem Whiskytree zrobiło coś dla  przybliżenia świata starożytnych dzisiejszemu człowiekowi. Ta rekonstrukcja Ateńskiego Akropolu w 3D robi wrażenie.

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów – muszę się z tym zgodzić.

 

Zwłaszcza taki obraz.

 

 

Źródło Greek Reporter

 

Nie jest to pierwsza taka rekonstrukcja Akropolu. Mniej spektakularny, ale za to pokazujący dobrze jak to miejsce zmieniało się przez tysiąclecia jest drugi film.
Losy tego wzgórza, które dla wielu jest symbolem cywilizacji z której wyrośliśmy, centrum kolebki demokracji – ustroju który w naszych czasach jest uznawany za najlepszy dla nas są podane w wielkim skrócie od powstania pierwszej budowli, przez okresy świetności po ruinę jaką możemy oglądać dzisiaj.
pouczająca lekcja jak rodzi się wielkość i jak niewiele potrzeba, by została z niej ruina, cień przeszłości.

 

 

 

Akropol Ateński w 3D. Kawał dobrej roboty WHISKYTREE

 

Brak komentarzy

Komentarze trzymające się tematyki artykułów na Podkopie są publikowane niezależnie od tego, czy są pozytywne czy negatywne. Te zawierające wulgaryzmy, hejterskie, spamujące linkami niezwiązanymi z komentowaną treścią, nie są publikowane. Obrażanie innych komentujących, osoby wymienione w artykule lub mnie, autora Podkopu, zaowocuje blokadą konta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »